Home Témy Novinky a aktuality Lecta: Linerset CCK a Linerset CCK Duo

Lecta: Linerset CCK a Linerset CCK Duo

325
0

Skupina Lecta Group predstavila Linerset – nové podkladové papiere na linery, ktorých výroba bude prebiehať v továrni Condat vo Francúzsku.

Lecta Condat
Lecta, závod Condat

Spustenie linky na Linerset je zavŕšením strategického transformačného projektu, ktorý začala spoločnosť Lecta pred niekoľkými rokmi s cieľom diverzifikovať výrobu vo svojom závode Condat, jednom z vedúcich zamestnávateľov v regióne Périgord – vo Francúzsku. Tento plán zahŕňa transformáciu veľkého papierenského stroja (linka 8) z výroby natieraného bezdrevného papiera na výrobu linerového papiera a akvizíciu nového superkalandra. Projekt s investíciou viac ako 80 miliónov eur robí z Condatu jednu z najmodernejších, najefektívnejších a ekologických tovární Európy v súčasnosti.

Linerset CCK a Linerset CCK Duo sú prvými produktmi z novej rady linerov.

Linerset CCK je jednostranne natieraný separačný papier na silikonizáciu s dobrou tvarovou stabilitou a rovinnosťou. Dostupný je v plošných hmotnostiach od 55 do 135 g / m² . Nižšie gramáže sa všeobecne používajú na etikety, vyššie gramáže linerov potom na aplikácie grafických filmov.

Linerset CCK Duo je obojstranne natieraný separačný papier pre silikonizáciu so špeciálnou úpravou na rubovej strane. S dobrou rozmerovou stabilitou a mimoriadnou rovinnosťou, je dostupný v plošných hmotnostiach od 120 do 135 g / m², vyvinutý špeciálne pre aplikácie grafických filmov.

Čoskoro budú k dispozícii aj ďalšie pergamenové fólie Linerset a Linerset SCK, aby sa rozšíril celý produktový rad Linerset.

LogoLecta

S Linersetom rozvíja spoločnosť Lecta kompletné a vysoko kvalitné portfólio špeciálnych papierových riešení pre výrobky citlivé na tlak s cieľom stať sa preferovaným dodávateľom pre silikonizátorov, výrobcov linerov a konvertorov.

Ďalšie informácie o Linerset CCK a Linerset CCK Duo sú k dispozícii na www.lecta.com.

O LECTA

Počiatky spoločnosti Lecta siahajú do obdobia akvizície troch spoločností s dlhoročnou tradíciou na ich domácich trhoch v rokoch 1997 až 1999: Cartiere del Garda v Taliansku, Condat vo Francúzsku a Torraspapel v Španielsku. Lecta Ltd. je najvyššou materskou spoločnosťou skupiny Lecta Group s účasťou viacerých akciových fondov a investorov. Jej kancelárie sa nachádzajú v Londýne.