Home Design PEPSI: nové logo

PEPSI: nové logo

442
0
PEPSI: nove logo

Svoje 125. výročie oslávi PEPSI® úplne novým logom a vizuálnou identitou, ktoré mení po prvý raz za 15 rokov.

Ďalšia éra ikonickej značky

Novou identitou značky, sú logo a vizuálny systém vytvorené s futuristickou víziou. Logo naďalej čerpá inšpiráciu zo známeho loga značky s červeným, bielym a modrým glóbusom, ktoré bolo prvýkrát predstavené v roku 1987. Pepsi predstaví nový vzhľad v Severnej Amerike túto jeseň v čase 125. výročia značky a celosvetovo potom v roku 2024. Rebranding bude samozrejme pokrývať všetky fyzické a digitálne body, vrátane balenia, fontánového a chladiaceho vybavenia, vozového parku, módy a stolovania. V čoraz viac digitálnom svete prináša revitalizovaný a zreteľný dizajn pohyb a animáciu do vizuálneho systému, čím poskytuje väčšiu flexibilitu pri pohybe medzi fyzickými a digitálnymi priestormi, od maloobchodných regálov až po metaverzum.

189af18c node Pepsi 4 Large
Zdroj: Pepsi Co.

Stále je to Pepsi

Nové logo a vizuálna identita vzdávajú hold bohatému dedičstvu značky a zároveň robia veľký skok do budúcnosti.

1649287003086
Mauro Porcini

„V PepsiCo navrhujeme naše značky tak, aby rozprávali presvedčivý a holistický príbeh. Pepsi je žiarivým príkladom značky, ktorá sa počas 125 rokov neustále pretvárala, aby zostala súčasťou popkultúry a života ľudí,“ povedal Mauro Porcini, viceprezident a hlavný dizajnér spoločnosti PepsiCo. „Novú identitu značky sme navrhli tak, aby sme spojili budúce generácie s dedičstvom našej značky a spojili odlišnosť z našej histórie so súčasnými prvkami, aby sme naznačili našu odvážnu víziu toho, čo príde.“

Celý rebranding a zmena dizajnu sa tak dotkne mnohých z vás, ktorí pre Pepsi budú realizovať polygrafický servis akéhokoľvek druhu.

189af18c node Pepsi 2 Large
Zdroj: Pepsi Co.

Nový dizajn

Vylepšený a moderný dizajn je oveľa väčší a nápadnejší so slovom „Pepsi“ zdobiacim stred loga. Vylepšená farebná paleta so živšími, ale hlbšími odtieňmi poskytuje výrazný vizuál dynamického loga oproti elektricky modrej plechovke, vrátane čiernej farby. Špeciálna typografia, ktorá nahrádza jemné a zaoblené malé písmená, je nápadná s ostrými okrajmi, ktoré zobrazujú ostrejší vzhľad.

189af18c node Header Large
Zdroj: Pepsi Co.

Medzi kľúčové prvky dizajnu patria:

  • Glóbus a nápis Pepsi sa spájajú, aby sa zmestili do rôznych prostredí a zdôrazňovali charakteristickú značku Pepsi.
  • Aktualizovaná farebná paleta predstavuje elektrickú modrú a čiernu, aby priniesla kontrast, živosť a moderný vzhľad klasickej farebnej schéme Pepsi. Čierna farba, poukazuje na záväzok značky k Pepsi Zero Sugar v budúcnosti.
  • Nová vizuálne odlišná silueta plechovky, ktorá predstavuje ikonickú plechovku Pepsi ako dostupnú značku pre všetkých.
  • Moderné, prispôsobené písmo odráža dôveru značky a neospravedlňujúce sa myslenie.
  • Charakteristický Pepsi pulse evokuje „vlnenie, pop a šumenie“ Pepsi-Coly s pohybom. Prináša tiež rytmus a energiu hudby, dôležitú a pokračujúcu súčasť odkazu Pepsi

O spoločnosti PepsiCo

Produkty PepsiCo si užívajú spotrebitelia viac ako miliardu krát denne vo viac ako 200 krajinách a územiach po celom svete. Spoločnosť vygenerovala v roku 2022 čisté príjmy viac ako 86 miliárd USD vďaka portfóliu nápojov a potravín, ktoré zahŕňa mnoho ikonických značiek, z ktorých každá generuje viac ako 1 miliardu dolárov v odhadovanom ročnom maloobchodnom predaji.