Home Témy Novinky a aktuality Čítanie Ti zmení život

Čítanie Ti zmení život

520
0

Poznáš ten pocit – máš v rukách novú knihu. Obálka sa ešte trochu bráni, keď ju prvýkrát otváraš, pevná väzba tíško pukne, papier zašustí pod prstami, nadýchneš sa typickej vône papiera a atramentu. Pohodlne sa usalašíš a čítaš.

Priatelia, rozhodli sme sa spolupracovať na prebale našich májových Novín s mladou a nádejnou ilustrátorkou Mgr. art. Zuzanou Uhalovou.

Zuzka okrem toho, že ilustruje, maľuje, navrhuje a je umelecky činná, zároveň učí na ZŠ v Malčiciach – dedinke niekde medzi Trebišovom a ukrajinským Užhorodom. Má v triede 24 žiakov, približne 11-ročných. V rámci projektu Teach for Slovakia sa snaží naplniť hlavnú víziu tejto komunity: ..aby raz všetky naše deti mali šancu v živote uspieť..

Keďže jej žiaci „nemajú to šťastie, aby sa dostali ku knihám, ani len do poriadnej knižnice“  rozhodla sa Zuzka založiť triednu knižnicu.

fb1

A my by sme jej radi pomohli, preto sa obraciame na vás: pokiaľ máte nápad, ako v týchto školákoch podporiť chuť k čítaniu, ako ich motivovať v snahe byť lepšími vďaka vlastnému vzdelaniu, ako im zlepšiť podmienky v škole, dajte nám prosím vedieť. Ideálne je prispieť knižkami – kúpenými, či z vlastných zásob, alebo napríklad pomôckami: zošitmi, blokmi, perami, papierom, či trebárs tričkami, alebo taškami. Možnosť pomôcť priamo finančne ešte preverujeme.

Dajte nám vedieť, pokiaľ sa rozhodnete pripojiť, budeme radi za čokoľvek, čím sa rozhodnete prispieť. Podrobnosti ohľadom logistiky preberieme osobne.

Kontakt: 0949/012123, ondrej@focuspro.sk

Pošlime tým deťom jasný odkaz, že čítať má zmysel, že učiť sa má zmysel.

Teach for Slovakia

Teach for Slovakia je súčasťou medzinárodnej siete Teach for All, pôsobiacej v 56 krajinách sveta, zameriavajúcej sa na systémovú zmenu vo vzdelávaní s dôrazom na zlepšenie situácie žiakov zo znevýhodnených prostredí.

logo

Základná idea modelu je, že pre zmenu školstva na systémovej úrovni je potrebná kriticky veľká skupina ľudí, ktorí z vlastnej skúsenosti vedia, čo v školách nefunguje i ako sa to dá zmeniť, a ktorí spolu postupne presadzujú tieto zmeny v školách i na systémovej úrovni z rôznych pozícií naprieč spoločnosťou – z ministerstiev, z médií či z biznisu. Program na Slovensku funguje od roku 2014 a jeho organizáciu zastrešuje Manageria o.z. Má záštitu prezidentky SR p. Zuzany Čaputovej.

[supsystic-form id=22]