Home Design STS Inks: svetový debut fluorescenčných atramentov (DTF)

STS Inks: svetový debut fluorescenčných atramentov (DTF)

719
0
STS Inks Fluorescent

Spoločnosť STS Inks, globálny líder na trhu atramentov pre veľkoformátové, priemyselné a domáce tlačiarne, oznámila debut vôbec prvých fluorescenčných atramentov na svete pre priamu tlač (DTF) na módnu potlač odevov.

Pokrok v STS Inks

Toto oznámenie nasleduje po nedávnom uvedení prelomového kompaktného modulárneho tlačového systému Direct-to-Film spoločnosťou STS Inks a po certifikácii jej radu DTF atramentov pre ľudsko-ekologickú bezpečnosť podľa ECO PASSPORT od OEKO-TEX®.

OEKO Tex - certifikacia textilov

Vpád týchto fluorescenčných atramentov pre priamu tlač na film (DTF) na potlač odevov na trh spôsobí, že predpovedané farby Pantone na rok 2022 budú ešte masívnejšie spopularizované, keďže módny priemysel sa podľa Pantone teší na horúcu „Innuendo“ ružovú, dynamickú „Dahlia“ fialovú a odvážnu žltú „Daffodil“.

Pantone: farby pre modny textil na rok 2022
Pantone: farby módy pre rok 2022

„Videli sme vzrušenie v našej miestnosti čierneho svetla na nedávnom podujatí v Európe a vedeli sme, že teraz je ten správny čas pustiť sa do fluorescenčnej hry,“ povedal Shahar Turgeman, ktorý v roku 1999 založil STS Inks. „Máme náskok ako prvý výrobca atramentov, ktorý môže ponúknuť trhu nový jednoduchý spôsob, ako doslova rozžiariť vlastné odevy.“

STS Inks: neonove farby pre DTF
STS Inks: neonove farby pre DTF

Žiariace farby

Fluorescencia je viditeľná v čiernom a ultrafialovom svetle, ktoré sa bežne používajú na koncertných a športových podujatiach, ako aj v iných jasne osvetlených prostrediach. 8-kanálový tlačový systém DTF od spoločnosti STS Inks je jedinou tlačiarňou svojho druhu na svete, ktorá umožňuje inštaláciu fluorescenčnej žltej a fluorescenčnej purpurovej, plus dva biele atramenty, bez toho, aby bolo potrebné vybrať žltú a purpurovú kazetu z palety atramentov CMYK. Edícia STS Inks Flexi DTF Pro, ktorá ponúka dodatočnú jednoduchosť použitia, umožňuje používateľovi vybrať a namiešať priamu farbu priamo z editora, alebo produkčného software, čím sa eliminuje potreba externých softvérových programov, ako je Photoshop alebo CorelDRAW.

DTF versus DTG

Medzi mnohé výhody DTF (direct-to-film) oproti DTG (direct-to-garment) procesom pri použití fluorescenčných atramentov patrí predovšetkým to, že tkanina nevyžaduje náročnú predbežnú úpravu; a po druhé, DTF používa oveľa menej atramentu. Tam, kde DTG vyžaduje 200 % bieleho atramentu, DTF potrebuje iba 70 %.

STS Inks: system DTF
STS Inks: systém DTF

Nedávno predstavený modulárny systém STS Direct-to-Film (DTF) bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Mutoh, výrobcom veľkoformátových tlačiarní. Ústredným prvkom nového systému je kompaktná tlačiareň, ktorá meria 24″ a je postavená tak, aby sa zmestila na stolový alebo rolovací stojan v akejkoľvek tlačiarni. Exkluzívny systém STS Inks DTF je navrhnutý tak, aby bol nákladovo najefektívnejší a bezproblémový ako riešenie na zjednodušenie rýchlej tvorby vlastných tričiek a odevov.

„Mutoh America je nadšená, že vidí tento pokrok vo fluorescenčných atramentoch pre systém tlače odevov STS direct-to-film (DTF),“ povedal Brian Phipps, prezident Mutoh America. „To posúva možné aplikácie pre viac typov odevov na úplne novú úroveň pre našich zákazníkov.“

COMIMPEX PRINT je výhradným dodávateľom technlógií Mutoh pre SR a ČR

Výhradným dodávateľom modulárneho systému STS pre český a slovenský trh je spoločnosť COMIMPEX PRINT s.r.o. so sídlom v Brne.

O STS Inks

STS Inks
STS Inks

STS Inks® je najväčšia spoločnosť na výrobu digitálnych atramentov v Spojených štátoch a globálny líder na trhu atramentov pre veľkoformátové, priemyselné a domáce tlačiarne. Výrobný závod spoločnosti s rozlohou 35 000 štvorcových stôp v USA, ktorý sa nachádza v Boca Raton na Floride, sa zaoberá vývojom, výrobou, balením a distribúciou obrovského množstva produktov, vrátane atramentov prémiovej kvality kompatibilných s väčšinou hlavných značiek veľkoformátových tlačiarní.

STS Inks založil Shahar Turgeman v roku 1999 a v roku 2009 sa k nemu pripojil jeho obchodný partner Adam M. Shafran. Spoločnosť má celosvetovú sieť distribútorov v Spojených štátoch, ako aj vo viac ako 150 krajinách v celej Južnej Amerike, Európe a Ázii. Spoločnosť má pobočky v USA, Amsterdame a Medelline a sklady v USA, Európe a Južnej Amerike pre rýchle a jednoduché doručenie.

sts-inks-logo