Home Design PANTONE: Vitajte v Magentaverse!

PANTONE: Vitajte v Magentaverse!

197
0
PANTONE Color of the year 2023

PANTONE ako každý rok, vyhlásila svoju farbu roka pre nadchádzajúci rok 2023. Je ňou Viva Magenta.

Čo je Viva Magenta?

Farba roka od Pantone, Viva Magenta 18-1750, vibruje s elánom a energiou. Je to odtieň zakorenený v prírode pochádzajúci z červenej rodiny a vyjadruje nový signál sily. Viva Magenta je odvážna a nebojácna a má pulzujúcu farbu, ktorej bujnosť podporuje radostnú a optimistickú oslavu a píše nový príbeh.

Tohtoročná farba roka je silná a aj posilňujúca. Je to nová animovaná červená, ktorá sa vyžíva v čistej radosti, podnecuje experimentovanie a sebavyjadrenie bez zábran, je to elektrizujúci a bezhraničný odtieň, ktorý sa prejavuje ako výnimočné vyhlásenie. PANTONE 18-1750 Viva Magenta víta každého s rovnakou vášňou pre život a s rebelským duchom. Je to farba, ktorá je odvážna, plná vtipu a zahŕňa všetko.

pantone headshot leatrice eiseman
Pantone: Leatrice Eiseman

Leatrice Eiseman

Výkonná riaditeľka Pantone Color Institute:

„V tomto veku technológií sa snažíme čerpať inšpiráciu z prírody a toho, čo je skutočné. PANTONE 18-1750 Viva Magenta pochádza z červenej rodiny a je inšpirovaná červenou košeňou, jedným z najvzácnejších farbív patriacich do rodiny prírodných farbív a zároveň jedným z najsilnejších a najjasnejších, aké svet poznal. PANTONE 18-1750 Viva Magenta, zakorenená v prapôvode, nás opäť spája s pôvodnou hmotou. PANTONE 18-1750 Viva Magenta, vyvolávajúc sily prírody, galvanizuje nášho ducha a pomáha nám budovať našu vnútornú silu.“

Kooperácie

MOTOROLA a LENOVO

pantone color of the year collab intro motorola 1

S novo vyhlásenou farbou roka sa môžete stretnúť pri kooperáciách PANTONE a Motorola, ktoré sa pustili do viacročného strategického partnerstva, v ktorom budú dizajnéri Motoroly úzko spolupracovať s odborníkmi Pantone, aby prediskutovali stratégiu farieb v rámci svojho portfólia. Partnerstvo medzi Motorolou a Pantone je jedným zo spoločných hodnôt – a zamerania sa na – dôležitosť presnosti v dizajne, inovácie a osobné vyjadrenie vo farbách a technológii. Vďaka tomuto pokračujúcemu partnerstvu bude Motorola tiež realizovať svoju novo spustenú fúziu motorola edge 30 vo farbe Pantone Color of the Year 2023 v USA a na celom svete. Spoločnosť Motorola bude mať v rámci výstavy ARTECHOUSE Miami priestor, kde sa zákazníci môžu zapojiť do novej technológie pre pokrok v dizajne a vytvoriť si svoj vlastný „Magentaverse“. Spolu s firmou Lenovo.

Artechhouse

pantone color of the year collab intro artechouse

Je to už štvrtý rok po sebe, čo sa Pantone a ARTECHOUSE spojili, aby odhalili Farbu roka, a prvýkrát je to vo forme výstavy prístupnej verejnosti. Výstava bude otvorená počas Art Basel v Miami Beach pre návštevníkov Art Basel a potom bude otvorená pre verejnosť od 3. decembra. Táto multisenzorická výstava, ktorú pripravilo a navrhlo ARTECHOUSE Studio, skúma Pantone farbu roka 2023 viac ako kedykoľvek predtým. Inštalácia predstavuje plne pohlcujúci zážitok, ktorý hosťom umožňuje pocítiť silu odtieňa škálovaného do fantastických rozmerov.

Spoonflower

pantone color of the year collab intro spoonflower

Autorita v dizajne povrchových vzorov – popredný online predajca tapiet na požiadanie, domáce dekorácie a látky navrhnuté nezávislými umelcami z celého sveta. Toto spojenie zahŕňa odhalenie jedinečných návrhov od šiestich významných nezávislých umelcov Spoonflower s vlastnou paletou farieb. Partnerstvo zahŕňa aj štvrťročnú sériu štyroch výziev Spoonflower Design Challenges, ktoré začínajú 1. decembra 2022 odhalením farby roka 2023 spoločnosti Pantone.

Cariuma

pantone color of the year collab intro cariuma

Značka skate topánok, CARIUMA, je opäť hrdá na to, že bola ocenená ako oficiálny partner obuvi Pantone pre farbu 2023. Tento rok, po prvýkrát v histórii, Cariuma  predstavuje farbu roka v šiestich štýloch, ktoré budú uvedené na trh 1. decembra. Všetky štýly sú vyrobené z prvotriednych materiálov z etických zdrojov, ako je plátno z organickej bavlny s certifikáciou GOTS, prírodný kaučuk, recyklované plasty a prémiový semiš od dodávateľov s hodnotením LWG Gold – každý štýl obsahuje  charakteristické vložky z korku a oleja mamona.

Každoročné vyhlásenie farby roka PANTONE je udalosťou, ktorá ovplyvňuje široký svet designu na celom svete. Pamätáte sa ešte na PANTONE farbu roka 2022? A čo PANTONE farba roka 2021? Ktorá z nich sa páči vám?

PANTONE logo