Home Prax HR Kto je kto: Kent Blom / Arctic Paper

Kto je kto: Kent Blom / Arctic Paper

423
0
Kent Blom Arctic Paper

Švédsky výrobca papiera Arctic Paper S.A. vymenoval Kenta Bloma za nového výkonného riaditeľa výroby papiera skupiny vo Švédsku, ktorá zahŕňa dva závody v Grycksbo a Munkedal.

Kent Blom

Kent Blom má 40 rokov a žije v Örebre. Má bohaté skúsenosti s výrobou a riadením výroby z vedúcich pozícií v spoločnostiach Atlas Copco a Strängbetong. Naposledy bol Kent Blom na pozícii výkonného riaditeľa v Meritor HVS AB, strojárskej spoločnosti, ktorá je subdodávateľom automobilového priemyslu.

Michal Jarczyński, Generálny riaditeľ spoločnosti Arctic Paper SA
Arctic Paper: Michal Jarczyński

„Kent Blom má solídne skúsenosti s priemyselnou výrobou a má dobrú kvalifikáciu na rozvoj podnikania v našich švédskych závodoch, kde udržateľnosť, nové produkty a inovácie v oblasti grafického aj baliaceho papiera budú v budúcnosti ešte dôležitejšie,“ hovorí Michal Jarczyński, Generálny riaditeľ spoločnosti Arctic Paper SA.

Kent Blom sa ujme svojej funkcie na jar 2022.

Súčasný výkonný riaditeľ spoločnosti Arctic Paper Grycksbo AB odíde do dôchodku v lete 2022 a súčasný finančný riaditeľ skupiny, ktorý je momentálne aj generálnym riaditeľom spoločnosti Arctic Paper Munkedals AB sa po Kentovom nástupe bude môcť viac sústrediť na svoje úlohy finančného riaditeľa.

Arctic Paper

O Arctic Paper

Arctic Paper S.A. je jedným z popredných výrobcov vysokokvalitného grafického  papiera v Európe, pozostávajúci z troch papierní. Má štyri ekologické a silné značky: Amber, Arctic, Munken a G. Väčšina produktov sa predáva cez obchodné zastúpenia spoločnosti v Európe. Na Slovensku ju zastupuje Jana Rakúsová (jana.rakusova@arcticpaper.com) Skupina je hlavným vlastníkom kótovaného švédskeho výrobcu celulózy Rottneros AB. Arctic Paper S.A. je kótovaná na Varšavskej burze cenných papierov a NASDAQ v Štokholme.