Home Témy Novinky a aktuality MOTIONCUTTER: laserový výsek plný fantázie

MOTIONCUTTER: laserový výsek plný fantázie

530
0
Motioncutter Konica Minolta

Predstavte si zariadenie, ktoré vie urobiť výsek do najmenších detailov, ryhovanie, gravírovanie, perforáciu, mikroperforáciu či výsek na samolepky v jednom kroku. Presne takáto zariadenie je novinka MOTIONCUTTER od Konica Minolta.

 „Ide o inovačný laserový výsek, ktorým nahradíte hneď niekoľko zariadení. Počas jedného kroku totiž dokáže MOTIONCUTTER urobiť výsek do najmenších detailov presne podľa vašich potrieb a fantázie,“ konštatuje Peter Pristach, špecialista technickej podpory Konica Minolta.

Peter_Pristach
Peter Pristach

Už nepotrebujete byť limitovaný náročným konvečným výsekom v podobe drahých základných foriem, ktoré neraz stoja stovky eur a na ktoré musíte niekoľko dní či týždňov čakať. MOTIONCUTTER dokáže výsek urobiť okamžite. Stačia vám k tomu presné grafické podklady v súlade s heslom: „Vymysli, namodeluj a vyrež.“  Príprava na výsek sa tak skrátila z dní na minúty. „Okrem úspory času a financií táto novinka dokáže vyrezať všetky požadované výseky, ktoré pri konvenčnom spôsobe neurobíte. Od jednoduchých technických strihov až po náročné výseky plné detailov. Nie ste už tak limitovaní technikou, ale iba svojou fantáziou,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.

Peter_Lauko
Peter Lauko

Osobne a automaticky

Okrem výrezu umožňuje presný laser novinky MOTIONCUTTER vytvoriť jemné záhyby pre jednoduché či dvojité ryhovanie bez narušenia vlákien papiera. Ďalšou užitočnou funkciou je gravírovanie pre ohromujúce vizuálne efekty. Inovačný laser garantuje elimináciu nechceného opálenia a aj pre hrubšie substráty. V prípade potreby laserový výsek dokáže urobiť perforáciu v rôznych variantoch. Môžete si tak vybrať tú správnu, ktorá sa vám hodí. Medzi ďalšie funkcie patrí výsek na samolepky či čoraz viacej žiadanejšia personalizácia výseku. Pri bežnom výseku to totiž nie je možné. Tam viete urobiť iba celú sériu v rovnakom dizajne. Novinka dokáže každý výtlačok personalizovať presne podľa vašich požiadaviek. Nemusíte tak robiť v sériách, ale v celku ako jeden kompletný produkt. 

Boris Samaras
Boris Samaras

Ďalšou veľkou prednosťou zariadenia MOTIONCUTTER je jeho plná automatizácia. „Laserový výsek obsahuje kameru pre presnú registráciu substrátu či čítačku čiarových kódov. Potrebné nastavenie výseku si zariadenie vie zapamätať a tak nastavenie pre danú zákazku robíte len raz,“ konštatuje Boris Samaras, operátor nového showroomu Konica Minolta. Následne vám stačí už len kliknutie na obrazovku a môžete zákazku okamžite vybaviť. Výsledkom je veľká úspora času ako aj eliminácia nechcených chýb. Pri konvenčnom výseku vzniká veľký odpad. V prípade automatického nastavenia si vystačíte s jedným hárkom.

Široké možnosti                                                                                                                            

MOTIONCUTTER je navrhnutý tak, aby zvládal široké spektrum substrátov s hrúbkou až do 15 centimetrov.  Okrem papiera, lepenky sú to rôzne druhy plastov, dreva či dokonca filc. Laser triedy 4 (450 Wattov) je doplnený uzatvoreným chladiacim systémom. Výsledkom kvalitného laseru je menšie opálenie substrátov ako v prípade konvečného laserového výseku. V okolí zariadenia je garantovaná bezpečnosť triedy 1 a tak nemusíte pri práci používať napríklad ochranné okuliare. Novinka je navrhnutá tak, aby jej používanie bolo čo najviac užívateľsky prívetivé. Celé zariadenie manažujete na centrálnej obrazovke. Na vybavenie zákazky vám stačí len niekoľko klikov. Súčasťou novinky sú komplexné servisné služby od špecialistov Konica Minolta, kompletné zaškolenie a pravidelné servisné obhliadky.

Novinka MOTIONCUTTER poskytuje široké možnosti uplatnenia a je vhodná na menšie kreatívne zákazky. Je vhodnou voľbou pri výrobe obalov, najrôznejších krabičiek či samolepiek. Ak by ste ju chceli vidieť na vlastné oči, čo MOTIONCUTTER dokáže, nemusíte chodiť ďaleko. Novinka je okrem nemeckého mesta Mühlacker (neďaleko Štuttgartu) nainštalovaná a k dispozícii aj v Európskom showroome priemyselnej tlače (IPES) v Bratislave.

Konica Minolta

www.konicaminolta.sk